Základní informace Úřední deska Dotace Pošta Partner Obecní aktuality Letní kino O obci
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
     Červen   
     Červenec   
         Srpen     
2021
Program letního kina v Makově
Počínaje rokem 2010 zajišťuje provoz areálu letního kina v Makově obec Předslav, která tak chce na tomto tradičním místě zachovat promítání filmů v období letních měsíců a celý areál nadále využívat i pro další kulturní rozvoj obce. Na této stránce se pak můžete seznamovat s aktuálním programem, který bude pro tento areál připravován. V roce 2013 došlo k modernizaci promítací technologie, takže dnes jsou již všechny uváděné tituly prezentovány z digitálních nosičů, zapůjčovaných k veřejné produkci prostřednictvím tuzemských distribučních společností. Proto zde stále můžete vidět poměrně aktuální snímky, které se pro pro klasické projektory už nevyrábějí.
Program na měsíc Červenec   2020
 
PÁTEK 3.7.2020
  
Název: POSLEDNÍ ARISTOKRATKA
 
Žánr: Komedie
Úprava: Český film
Stopáž: 110 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

Rodilý Newyorčan a potomek českých šlechticů Frank získá s pomocí právního zástupce Bendy dávné rodové sídlo – zámek Kostka v Čechách. Se svou temperamentní ženou Vivien a dcerou Marií se tak okamžitě vydávají do někdejší vlasti Frankových předků, navzdory tomu, že jsou neznalí místních poměrů a zámecký život znají jen z vyprávění. Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jeho jedinými stálými obyvateli jsou zpátečnický kastelán Josef, bodrá hospodyně paní Tichá a hypochondrický údržbář Krása. A zatím co se tento zámecký personál a noví majitelé postupně sžívají, stojí rodina Kostkových před těžkou volbou. Prodat generacemi budované sídlo a vrátit se do Ameriky nebo zkusit zámek Kostka zachránit.

 
Produkce / Rok výroby: Česká republika, Slovenská republika / 2019
Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Pavel Liška a další
 
ÚTERÝ 7.7.2020        Divadelní představení
       MAKOVSKÉ DIVADELNÍ LÉTO

       Začátek představení: 20.00
       Délka představení: 50 min.
       Vstupné: 80,- Kč

Letošní sezóna amfiteátru je vinou světové pandemie koronaviru ovlivněna a týká se to i divadelního festivalu Makovské divadelní léto. Uvažovalo se i o variantě, že v tomto roce žádné divadelní představení sehráno nebude, ale nakonec zde mohou divadelní příznivci shlédnout alespoň jedno představení v podání herců Válkova kočovného divadla Praha. Jedná se o amatérský divadelní soubor, jehož hry jsou situovány do doby J. K. Tyla. Tehdejší způsob života kočovných herců členům souboru natolik učaroval, že si postavili repliku historického kočovného vozu, se kterým již přes 2 desítky let vyjíždějí každé léto na putování po Čechách a zpříjemňovat divákům i sobě čas dovolených. Aby se co nejvíce přiblížili dobám dávno minulým, táhnou vůz dva statní koně a také členové kočovné divadelní společnosti jsou oblečeni do dobových kostýmů. Letos tedy na své pouti zavítají i k nám a sehrají zde hru s názvem Střípky národního poblouznění, což má být podivuhodná fraška o tom, kterak kočovné divadlo o herce přišlo a jak se s tím zbytek komediantů vypořádal po svém.

 
SOBOTA 11.7.2020
  
Název: PŘÍPAD MRTVÉHO NEBOŽTÍKA
 
Žánr: Krimi / Komedie
Úprava: Český film
Stopáž: 97 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

Komedie, která paroduje kriminálky, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Na scéně se objevuje major Prubner, jeho nová kolegyně Skálová a detektivové Rorýs s Dymákem, kteří od náčelníka kriminálky Drátka dostávají jasný úkol – vyšetřit vraždu Starablažkové a to v časovém horizontu pouhých sedmi dní. Naši kriminalisté postupně vypátrají, že zavražděná úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Mnoho stop však nemají, jen to, že jde o pomstu. Detektivní rámec je ale pouze základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony.

 
Produkce / Rok výroby: Česká republika / 2020
Režie: Miloslav Šmídmajer
Hrají: David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát, Lukáš Příkazký, Miroslav Táborský a další
 
PÁTEK 17.7.2020
  
Název: NOČNÍ MŮRY Z TEMNOT
 
Žánr: Horor / Thriller
Úprava: Český dabing
Stopáž: 107 min.
Přístupnost: Přístupný od 15 let
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

V opuštěném domě úplně na konci města se nachází kniha, která je strašnější, než cokoliv, co si kdo dokáže představit. Zanechala ji tam mladá dívka s hrozivým tajemstvím ještě před tím, než sama beze stopy zmizela. Starobylá kniha je plná děsivých příběhů a ještě děsivějších monster, ale není tak úplně ke čtení. Kniha naopak čte toho, kdo s ní přijde do styku. Přečte jeho největší noční můry, napíše z nich příběh a začne ho vyprávět a odvíjet i ve skutečném životě. A to včetně hrozivých příšer. Knihu najde parta teenagerů, která se dostala na toto místo neobvyklého zla. Neměli tuhle knihu nikdy otevírat, ale raději včas utéct. Neutekli a proto teď musí čelit svému strachu, nočním můrám a děsům, které je přišly zabít.

 
Produkce / Rok výroby: USA / 2019
Režie: André Øvredal
Hrají: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Austin Zajur, Gabriel Rush, Austin Abrams a další
 
SOBOTA 18.7.2020        Hudební produkce na parketu


       Trautenberk + Zvlášňý škola + Septic People JEMNOSTFEST  -  Letní festival pod modrým nebem

Pořádá: Roman Raišl - BIGBÍTOVÁ HOSPODA DLAŽOV
 
PÁTEK 24.7.2020
  
Název: HODINÁŘŮV UČEŇ
 
Žánr: Pohádka
Úprava: Český film
Stopáž: 102 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika, Slovenská republika / 2019
Režie: Jitka Rudolfová
Hrají: Jana Plodková, Jaroslav Plesl, Václav Neužil ml., Viktor Preiss, Dana Droppová a další
 
SOBOTA 25.7.2020        Hudební produkce na parketu

       Arakain + Paradox rocková taneční zábava          

Pořádá: Roman Raišl - BIGBÍTOVÁ HOSPODA DLAŽOV