Základní informace Úřední deska Dotace Pošta Partner Obecní aktuality Letní kino O obci
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
     Červen   
    Červenec  
     Srpen   
2020
Program letního kina v Makově
Počínaje rokem 2010 zajišťuje provoz areálu letního kina v Makově obec Předslav, která tak chce na tomto tradičním místě zachovat promítání filmů v období letních měsíců a celý areál nadále využívat i pro další kulturní rozvoj obce. Na této stránce se pak můžete seznamovat s aktuálním programem, který bude pro tento areál připravován. V roce 2013 došlo k modernizaci promítací technologie, takže dnes jsou již všechny uváděné tituly prezentovány z digitálních nosičů, zapůjčovaných k veřejné produkci prostřednictvím tuzemských distribučních společností. Proto zde stále můžete vidět poměrně aktuální snímky, které se pro pro klasické projektory už nevyrábějí.
Program na měsíc Červenec   2019
 
PÁTEK 5.7.2019
  
Název: ŽENY V BĚHU
 
Žánr: Komedie
Úprava: Český film
Stopáž: 93 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

Věra prožila s Jindřichem báječný život. Jindřich ale zemřel a ona je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou, neboť každá z nich má své vlastní starosti a tedy i úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná matka proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek na start.

 
Produkce / Rok výroby: Česká republika / 2019
Režie: Martin Horský
Hrají: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková a další
 
SOBOTA 13.7.2019
  
Název: PSÍ DOMOV
 
Žánr: Dobrodružný / Rodinný
Úprava: Český dabing
Stopáž: 92 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

Když si Lucas Bellu adoptoval, byla ještě malé štěně. Od té doby se stali nejlepšími přáteli. Jednoho dne však Bella zmizí a ocitne se více jak 600 km od svého pána. Láska k páníčkovi je však silnější než nepřízeň osudu a Bella se rozhodne vrátit se domů. Cestou ji čeká mnoho dobrodružství, noví přátelé, ale i nebezpečí a nástrahy velkého neznámého světa.

 
Produkce / Rok výroby: USA / 2019
Režie: Charles Martin Smith
Hrají: Bryce Dallas Howard, Ashley Judd, Jonah Hauer-King, Alexandra Shipp a další
 
PÁTEK 19.7.2019        Divadelní představení
       MAKOVSKÉ DIVADELNÍ LÉTO

       Začátek představení: 20.00

Druhé z divadelních představení letošního ročníku tohoto odkazu na slavnou tradici místního letního amfiteátru. V tomto druhém večeru se představí soubor Divadlo Bolešiny, který zde v rámci svého vystoupení uvede klasiku českého divadla zpera Jana Drdy apod režijním vedením Františka Strnada - Dalskabáty, hříšná ves aneb zapomenutý čert. V roli kováře pak pohostinsky vystoupí oblíbený český herec Pavel Nový.

 
SOBOTA 20.7.2019        Hudební produkce na parketu
       Zvlášňý škola rocková taneční zábava

Pořádá: Roman Raišl - Dlažov
 
SOBOTA 27.7.2019
  
Název: HALLOWEEN
 
Žánr: Horor / Thriller
Úprava: Český dabing
Stopáž: 106 min.
Přístupnost: Přístupný od 15 let
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

Před čtyřiceti lety přežila Laurie Strode jako jedna z mála řádění maskovaného zabijáka Michaela Myerse. Útok, který se odehrál o halloweenské noci, v ní však zanechal hluboké jizvy na duši. Od noci, během které vyšinutý mladík ubodal její přátele, jen aby mohl připravit o život i ji, se důsledně připravuje na jeho návrat. Žije v ústraní, v domě plném důmyslných pastí, zoufale si nerozumí s dcerou, která ji kvůli téhle posedlosti považuje za blázna, a velmi těžce si hledá cestu i k dospívající vnučce. A to vše vzdor tomu, že Myers dožívá v jedné z nejpřísněji střežených psychiatrických léčeben a možnost jeho útěku je jen teoretická. Blíží se však Halloween a všechny Lauriiny obavy se rázem zhmotní po havárii vězeňského autobusu, který převážel nebezpečné psychiatrické pacienty do nového ústavu.

 
Produkce/Rok výroby: USA / 2018
Režie: David Gordon Green
Hrají: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Will Patton, Nick Castle a další