Základní informace Úřední deska Dotace Pošta Partner Obecní aktuality Letní kino O obci
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
     Červen   
     Červenec   
     Srpen   
2020
Program letního kina v Makově
Počínaje rokem 2010 zajišťuje provoz areálu letního kina v Makově obec Předslav, která tak chce na tomto tradičním místě zachovat promítání filmů v období letních měsíců a celý areál nadále využívat i pro další kulturní rozvoj obce. Na této stránce se pak můžete seznamovat s aktuálním programem, který bude pro tento areál připravován. V roce 2013 došlo k modernizaci promítací technologie, takže dnes jsou již všechny uváděné tituly prezentovány z digitálních nosičů, zapůjčovaných k veřejné produkci prostřednictvím tuzemských distribučních společností. Proto zde stále můžete vidět poměrně aktuální snímky, které se pro pro klasické projektory už nevyrábějí.
Program na měsíc Červen   2019
 
SOBOTA 25.5.2019        Hudební produkce na parketu
       Kabát revival WEST rocková taneční zábava

Pořádá: Roman Raišl - Dlažov
 
SOBOTA 1.6.2019        Oficiální zahájení provozní sezony areálu Lesního amfiteátru
        odpoledne
Program zábavného odpoledne pro děti:
 
   14.00    -    Soutěže o ceny   
   16.00    -    Opékání vuřtů   
 
   Vstupné zdarma, občerstvení zajištěno.   
        večer
  
Název: ČERTÍ BRKO
 
Žánr: Rodinná filmová pohádka
Úprava: Český film
Stopáž: 96 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21.15
Vstupné: Děti zdarma; Dospělí 50,- Kč

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle, pod kterým se nachází místní pekelná pobočka. Tam pak hříchy všech zdejších obyvatel neomylně zapisuje kouzelné Čertí brko. Když to však jednou přestane fungovat, pověří Lucifer doručením nového brka na tuto pobočku mladého čerta Bonifáce, který se tak má otrkat ve světě. Bonifác je ale hned v Pytlově, ještě než sestoupí do pekelné pobočky, okraden zdejším šejdířem, který jej připraví i o to kouzelné čertí brko. Spustí se tak řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je pak na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov i Lucifera a získal srdce krásné Markétky.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika / 2018
Režie: Marek Najbrt
Hrají: Jan Cina, Ondřej Vetchý, Judit Bárdos, Jan Budař a další
 
PÁTEK 7.6.2019
  
Název: ZLATÝ PODRAZ
 
Žánr: Sportovní / Drama / Rodinný
Úprava: Český film
Stopáž: 102 min.
Přístupnost: Přístupný od 12 let
 
Začátek představení: 21.15
Vstupné: 80,- Kč

Příběh o lásce, přátelství a naději, který začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku pak tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty k tanečnici Michelle, s níž se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci, trenér Valenta a funkcionář Hrabal, vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika / 2018
Režie: Radim Špaček
Hrají: Filip Březina, Zdeněk Piškula, Patricia Volny, Stanislav Majer a další
 
SOBOTA 8.6.2019        Hudební produkce na parketu
       EXTRA BAND revival rocková taneční zábava

Pořádá: Roman Raišl - Dlažov
 
SOBOTA 15.6.2019
  
Název: CHATA NA PRODEJ
 
Žánr: Komedie / Drama
Úprava: Český film
Stopáž: 77 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21.30
Vstupné: 80,- Kč

Rodiče prodávají starou chatu, pro kterou už nemají využití. Před předáním chaty novému majiteli se však matka rozhodne uspořádat poslední pořádnou rodinnou slezinu. Zbytek příbuzenstva neprojevuje přílišné nadšení, tahle setkání bývají vždy dost náročná. Děda už je duchem spíše nepřítomen, otec tyto akce odmítá, syn je věčně přiopilý a ironicky glosuje svět kolem sebe včetně rozpadajícího se vztahu s přítelkyní. Babička je specialistkou na upřímné dotazy, které ostatní přivádějí přinejmenším do rozpaků. Nevyrovnaná dcera přibere na chatu svého úspěšného německého přítele, který se jediný na rodinný výlet těší, protože neví, do čeho jde. Opravdové dobrodružství začne ale až těsně nad ránem, když rodina zjistí, že se kamsi vytratil dědeček a jeho stopy vedou do lesa.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika / 2018
Režie: Lucie Bokšteflová, Tomáš Pavlíček
Hrají: Ivana Chýlková, David Vávra, Tereza Voříšková, Judit Bárdos a další
 
PÁTEK 21.6.2019
  
Název: LOVEní
 
Žánr: Komedie / Romantický
Úprava: Český film
Stopáž: 106 min.
Přístupnost: Přístupný od 12 let
 
Začátek představení: 21.30
Vstupné: 80,- Kč

Hlavní postava filmu Eliška má svatbu a čeká na svůj velký moment. Namísto svého „ano“ ale ženich řekne „ne“ a od oltáře uteče. Naštěstí má zdrcená Eliška skvělou kamarádku s jasným receptem, co je potřeba dělat. Ona sama střídá kluky jako ponožky a proto hned založí Elišce profil na osvědčené seznamce. Té to není příliš po chuti, ale je jí už 35 let, je single a má strach, aby jí neujel vlak. A chce vzít život pevněji do svých rukou. Vrhá se proto do randění naslepo a mezi řadou katastrofických schůzek zkusí najít novou lásku. Zároveň se musí rychle přestěhovat a jedinou možností je bydlet společně s nevlastním bratrem, podivínem, který pěstuje na střeše včely a který ji doma nechce.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika / 2019
Režie: Karel Janák
Hrají: Ester Geislerová, Jakub Prachař, Martin Písařík, Eva Kramerová a další
 
SOBOTA 22.6.2019        Divadelní představení
       MAKOVSKÉ DIVADELNÍ LÉTO

       Začátek představení: 20.00

První z divadelních představení letošního ročníku tohoto odkazu na slavnou tradici místního letního amfiteátru. V tomto prvním večeru se představí divadelní soubor Základní umělecké školy J. Kličky Klatovy, který zde v rámci svého vystoupení uvede dvě své hry. Jednou z nich bude Fata Morgana a ta druhá nese název Martina.

 
SOBOTA 29.6.2019
  
Název: PUTOVÁNÍ SE SOBÍKEM
 
Žánr: Dobrodružný / Rodinný
Úprava: Český komentář
Stopáž: 86 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21.30
Vstupné: 80,- Kč

Náš hrdina je malý sob jménem Ailo. Právě se narodil v Laponsku, jehož největší část leží až za polárním kruhem. Malý sob si ale na drsné podmínky snadno navykne. Hned po narození se dokáže rychle postavit na nohy, stačí mu na to pouhých pět minut. Za dalších pět minut se naučí chodit a do čtvrt hodiny umí plavat i pelášit sněhem. Na pastvu nijak náročný není, spokojí se s trochou trávy či mechu, ale jeho nejoblíbenější pochoutkou je lišejník. A jestli je mu zima? Kdepak. Mohutná srst mu umožňuje přežít teplotu i okolo -40°C. Při svém putování Laponskem Ailo potkává další obyvatele této nádherné krajiny. Ať již hbitého hranostaje, nebezpečné vlky, chytrého rosomáka, polární lišku, chundelatou veverku, tichou sovu nebo vysoko létajícího orla.

 
Produkce/Rok výroby: Francie, Finsko, Norsko / 2018
Režie: Guilaume Maidatchevsky
Český komentář: čte Marek Eben