Základní informace Úřední deska Dotace Pošta Partner Obecní aktuality Letní kino O obci
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
     Červen   
    Červenec  
         Srpen     
2019
Program letního kina v Makově
Počínaje rokem 2010 zajišťuje provoz areálu letního kina v Makově obec Předslav, která tak chce na tomto tradičním místě zachovat promítání filmů v období letních měsíců a celý areál nadále využívat i pro další kulturní rozvoj obce. Na této stránce se pak můžete seznamovat s aktuálním programem, který bude pro tento areál připravován. V roce 2013 došlo k modernizaci promítací technologie, takže dnes jsou již všechny uváděné tituly prezentovány z digitálních nosičů, zapůjčovaných k veřejné produkci prostřednictvím tuzemských distribučních společností. Proto zde stále můžete vidět poměrně aktuální snímky, které se pro pro klasické projektory už nevyrábějí.
Program na měsíc Červen   2018
 
SOBOTA 2.6.2018        Oficiální zahájení provozní sezony areálu Lesního amfiteátru
        odpoledne
Program zábavného odpoledne pro děti:
 
   14:00    -    Soutěže o ceny   
   16:00    -    Opékání vuřtů   
 
   Vstupné zdarma, občerstvení zajištěno.   
        večer
  
Název: ČERTOVINY
 
Žánr: Rodinná filmová pohádka
Úprava: Český film
Stopáž: 101 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:15
Vstupné: Děti zdarma; Dospělí 50,- Kč

Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však od počátku nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika, 2018
Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Jakub Prachař, Dominick Benedikt, Karel Dobrý, Sara Sandeva a další
 
PÁTEK 8.6.2018
  
Název: HASTRMAN
 
Žánr: Romantický thriler
Úprava: Český film
Stopáž: 100 min.
Přístupnost: Přístupný od 12 let
 
Začátek představení: 21:15
Vstupné: 80,- Kč

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus, jehož láska k venkovské dívce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Baron se vrací se svým sluhou z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Je jiný než většina místních a tak se středem jeho zájmu stává až nespoutaná a výjimečná rychtářova dcera Katynka, revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni všichni, i učitel Voves a farář Fidelius. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí. Film vznikl na motivy románu Miloše Urbana oceněného Magnesií Literou.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika, 2018
Režie: Ondřej Havelka
Hrají: Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jan Kolařík, Jiří Maryško a další
 
SOBOTA 9.6.2018        Hudební produkce na parketu
       EXTRA BAND revival rocková taneční zábava           host: Radek Zíka

Pořádá: Roman Raišl - Dlažov
 
SOBOTA 16.6.2018
  
Název: PO STRNIŠTI BOS
 
Žánr: Tragikomedie / Válečné drama
Úprava: Český film
Stopáž: 111 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

Osmiletého Edu Součka, jeho maminku i tatínka už známe z poválečného období, jak byli představeni ve filmu Obecná škola. Nyní jsme však teprve v období Protektorátu, kdy jsou nuceni vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Malé město, kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem. Rozměry válečného konfliktu, který rodině obrátil život naruby, vnímá chlapec milosrdnou dětskou optikou a v novém domově nachází cestu nejen k místní klukovské partě, ale také nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika, 2017
Režie: Jan Svěrák
Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Alois Grec, Oldřich Kaiser a další
 
SOBOTA 23.6.2018        Divadelní představení
       MAKOVSKÉ DIVADELNÍ LÉTO

       Začátek představení: 14:00
       Vstupné: 50,- Kč

Letos už třetím rokem navazuje Obec Předslav na slavnou éru makovských ochotníků a opět zde pořádá přehlídku ochotnických divadelních představení zvanou Makovské divadelní léto. Široká veřejnost je tedy i tentokrát zvána do hlediště makovského amfiteátru na Lískách a to v sobotu 23. června, kdy odpoledne plné divadelních her bude zahájeno ve 14:00. Hned po zahájení, ve 14:10 se představí Divadelní společnost "Kord v srdci" z Nýrska, která zde uvede romantický příběh s historickým podtextem odehrávající se v sedmnáctém století, nazvaný "Rozmarné cesty osudu". V 15:00 pak bude vystřídána hudebním souborem "Měcholupští seňoři", který zde vystoupí v půlhodinové hudební vložce. V 16:00 se na jevišti představí "Ochotnický spolek Kbel", jenž přítomným divákům sehraje komedii o tom, co se může stát vpředvečer a ráno před svatbou, která nese název "Dokonalá svatba". Od 18:30 pak "Divadlo z Pošumaví z.s." zakončí celý program svým představením nazvaným "Knoflíková válka", ve kterém uvede všeobecně známý příběh zpracovaný podle filmové podoby z roku 1962 o soupeření kluků ze dvou vesnic, kde válečnou kořistí se stávají odřezané knoflíky.

 
NEDĚLE 29.6.2018        Hudební produkce na parketu
       BRUTUS rocková taneční zábava

Pořádá: Roman Raišl - Dlažov
 
SOBOTA 30.6.2018
  
Název: BAJKEŘI
 
Žánr: Komedie
Úprava: Český film
Stopáž: 95 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

Bajkeři mají být rozvernou letní komedií ve stylu Snowboaďáků a Rafťáků. Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se na dvousetkilometrový cyklovýlet, na němž s překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, ve kterém život znamená víc, než jen status na facebooku. Srážka se životem sice nese jistá úskalí, ale s humorem se dá zvládnout nejen výšlap do strmého kopce, stavba stanu či chybějící elektrická zásuvka, ale také i sok v lásce.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika, 2017
Režie: Martin Kopp
Hrají: Adam Mišík, Hana Vagnerová, Jan Komínek, Vojtěch Machuta a další