Základní informace Úřední deska Dotace Pošta Partner Obecní aktuality Letní kino O obci
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
     Červen   
    Červenec  
         Srpen     
2017
2018
2019
2020
Program letního kina v Makově
Počínaje rokem 2010 zajišťuje provoz areálu letního kina v Makově obec Předslav, která tak chce na tomto tradičním místě zachovat promítání filmů v období letních měsíců a celý areál nadále využívat i pro další kulturní rozvoj obce. Na této stránce se pak můžete seznamovat s aktuálním programem, který bude pro tento areál připravován. Od roku 2013 se část z uváděných titulů promítá pomocí nové digitální technologie z DVD nosičů, zapůjčovaných k veřejné produkci prostřednictvím distribuční společnosti BIOSCOP. Proto zde můžete zhlédnout i filmy, které pro klasické projektory nejsou vůbec distribuovány.
Program na měsíc Červen   2016
 
SOBOTA 4.6.2016        Oficiální zahájení provozní sezony areálu Lesního amfiteátru
        odpoledne
Program zábavného odpoledne pro děti:
 
   14:00    -    "Loupežnická patálie" - divadelní představení   
   15:00    -    Soutěže o ceny   
   16:00    -    Opékání vuřtů   
 
   Vstupné zdarma, občerstvení zajištěno.   
        večer
  
Název: PAT & MAT VE FILMU
 
Žánr: Animovaný / Dětský / Rodinný
Úprava: Beze slov
Stopáž: 80 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:15
Vstupné: Děti zdarma; Dospělí 50,- Kč

Známí nešikové v roce 2016 slaví 40 let od svého vzniku, a byť se na stříbrném plátně ještě nepředvedli, pro takové kutily to přeci nemůže být problém. Obzvlášť, když mají na půdě krabice plné filmů a pod schody promítačku, na které fanouškům své příhody rádi odpromítají… Nebyli by to ale oni, kdyby se nepotýkali s celou řadou nástrah. A tak se tentokrát utkají se zákeřným kaktusem, suchým stromem nebo se rozhodnou "zvelebit" svůj příbytek originálními úpravami. Jak se jim to vše povede? Jako vždy prostě dokáží, že neexistuje problém, na který by se nenašlo řešení!

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika, 2016
Režie: Marek Beneš
Hudba: Petr Skoumal
 
PÁTEK 10.6.2016
  
Název: RUDÝ KAPITÁN
 
Žánr: Krimi thriller
Úprava: V originálním znění
Stopáž: 115 min.
Přístupnost: Přístupný od 15 let
 
Začátek představení: 21:15
Vstupné: 80,- Kč

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na "konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika / Slovenská republika, 2015
Režie: Michal Kollár
Hrají: Oldřich Kaiser, Martin Finger, Michal Suchánek, Ladislav Chudík a další
 
SOBOTA 11.6.2016        Hudební produkce na parketu
       EXTRA BAND revival rocková taneční zábava           !!! EXTRA BAND revival s oběma kytaristy !!!

Pořádá: Roman Raišl - BIGBÍTOVÁ HOSPODA DLAŽOV
 
SOBOTA 18.6.2016        Divadelní představení
       MAKOVSKÉ DIVADELNÍ LÉTO

       Začátek představení: 15:00
       Vstupné: 50,- Kč

Obec Předslav, v odkazu na slavnou éru makovských ochotníků, zve širokou veřejnost na Makovské dívadelní léto, které se uskuteční v letním amfiteátru Na Lískách v Makově a to 18. června. Plejáda několika ochotnických divadelních inscenací bude zahájena v 15:00 a hned v 15:10 se představí Divadelní společnost "Kord v srdci" z Nýrska, která zde uvede historickou pohádku z Francie sedmnáctého století, nazvanou "Potrestaný zločin". V 16:00 pak bude vystřídána hudebním souborem "Lada", který zde vystoupí s písňovou vložkou pod vedením svého sbormistra, pana Václava Frančíka. V 16:45 se na jevišti představí "Divadlo z Pošumaví", jež přítomným divákům sehraje komedii z období lovců mamutů, která je obrazem současného života a nese název "Doba kamenná". Od 18:30 pak přeštický "Divadelní spolek Úhlavan" zakončí celý program svojí ztřeštěnou komedií jménem "Zítra to roztočíme drahoušku".

 
SOBOTA 25.6.2016
  
Název: JAK BÁSNÍCI ČEKAJÍ NA ZÁZRAK
 
Žánr: Komedie
Úprava: V originálním znění
Stopáž: 120 min.
Přístupnost: Přístupný
 
Začátek představení: 21:30
Vstupné: 80,- Kč

Pavel Kříž a David Matásek se po 13ti letech vracejí na plátna kin v rolích legendárních filmových básníků, aby divákům přinesli pokračování osudů sice stárnoucích, ale stále nerozlučných kamarádů Štěpána a Kendyho. Nezaměnitelný humor režiséra Dušana Kleina, dialogy scenáristy Ladislava Pecháčka, písničky Jaroslava Uhlíře i kreslené pasáže Adolfa Borna jsou zárukou skvělé komedie.

 
Produkce/Rok výroby: Česká republika, 2015
Režie: Dušan Klein
Hrají: Pavel Kříž, David Matásek, Tereza Brodská, Linda Rybová a další